Csillagbölcső Waldorf Óvoda tel.: +36 76 954 970, +36 20 422 7745
e-mail: ovoda@csillagbolcso.hu
cím: 6000 Kecskemét, Napsugár u. 2.
Csillagbölcső Waldorf Általános Iskola és AMI tel.: +36 20 473 2919
e-mail: iskola@csillagbolcso.hu
cím: 6000 Kecskemét, Szolnoki út 20.

Hírek

Bemutatkozik a 2022/23-es tanév első osztályos tanítója k, 2022/03/01 - 15:50 A nevem Besze Márk és engem ért a megtiszteltetés, hogy a jövőre induló első osztály tanítója lehetek. Még 2007-ben végeztem az akkor még létező kecskeméti tanítóképzőben, amiről az egyik tanárom azt mondta, az utolsó polihisztorképző. Később rájöttem, hogy ez mennyire nem így van. Mert ezután iskolákban dolgoztam...
Bemutatkozik a 2021/22-es tanév első osztályos tanítója cs, 2021/01/21 - 14:40   Roszikné Laczi Ildikó vagyok, jelenleg a Csillagbölcső Waldorf Iskolában tanítok zenét: éneket és furulyát. Óvónői, tanítói, zeneterapeutai végzettségeimet sok területen kamatoztattam eddig. Szakmai pályafutásomat óvónőként kezdtem. Egy tiszta kiscsoportot terelgettem 3 éven át az iskola felé. Amint...
Középiskolai felvételi eredmények 2020 k, 2020/07/21 - 20:44 Iskolánkból idén tizenhét gyerek felvételizett középfokú oktatási intézménybe. Tizenhatan írtak központi írásbeli felvételit matematikából és magyarból. Eredmények számszerűsítve ÁTLAGOS PONTSZÁM[1] Csillagbölcső Waldorf Iskola 8. osztály Országos matematika magyar...
Iskolára felkészülés speciális módon szo, 2016/10/29 - 11:20 A Waldorf óvodában a gyerekeket speciális formában segítik az iskolába készüléshez, az életkori sajátosságoknak megfelelően cselekvő formában, amely során a tevékenységeknek, a mozgásnak van a legnagyobb szerepe. A Waldorf óvodások is tanulnak számolni, de feladatlapok helyett tevékenységeken, játékokon keresztül...
Olvasósarok k, 2016/05/03 - 14:05 Könyvből ugyan nem lehet gyereket nevelni, de vannak könyvek, amelyek sokat tudnak segíteni abban, hogy felismerjünk egy-egy problémát, tudatosodjon bennünk, hogy mit jelent a gyermekünk egészséges nevelése  - nem csak testi, de lelki és szellemi értelemben is. Kim John Payne: Egyszerűbb gyerekkor Vekerdy...
Állásajánlat szo, 2017/03/11 - 06:35 ÁLLÁSAJÁNLAT Tanítót keresünk folyamatosan bővülő iskolánkba a 2017/18-as tanévtől Várunk, ha: • Osztályzás nélkül tudsz tanulásra motiválni  • Képes vagy elrugaszkodni a szűk tantárgyi keretektől és a tankönyvtől • Gyakorlottan alkalmazod a cselekvő tanulást jelentő munkaformákat • A tanítás számodra nem...
Játékok, tárgyi környezet a Waldorf óvodában cs, 2016/03/03 - 13:47 A Waldorf óvodákban másfajta tárgyi környezet veszi körül a gyerekeket, mint általában az óvodákban. Kevesebb a kész játék, több az eszköz jellegű tárgy: van ceruza, természetes alapú festék, gyapjú, jó minőségű viaszkréta és -gyurma, textilek, kendők, kagyló, kavics, termések, fadarabok. Általános tapasztalat, hogy...
A Csillagbölcső Waldorf Óvoda vezető óvónője, Cseketa Mariann
Farsang a Waldorf óvodában - kicsit másképpen p, 2016/02/12 - 16:50 Egy Waldorf óvodában a farsang kicsit másképpen zajlik, mint máshol általában. Az egyik ilyen különbség, hogy nem egyetlen kitűzött napra van összesűrítve. A másik fontos dolog az, hogy nincs jelmez-szépségverseny. Bővebben: http://csillagbolcso.hu/farsang#
Gyakori kérdések az óvodával kapcsolatban cs, 2016/02/04 - 09:26 Mennyibe kerül?  Hány éves kortól lehet jelentkezni? Ott mindent megengednek a gyerekeknek? Gyakran feltett kérdésekre a válaszok: http://csillagbolcso.hu/gyakori-kerdesek-az-ovodaval-kapcsolatban-0
Csillagbölcsős óvónőkkel beszélgettünk az Ifjúsági Otthonban p, 2016/01/29 - 13:04 Január 28-án szerdán az érdeklődők találkozhattak Csekata Mariannal és Tóth Karolával, a Csillagbölcső Waldorf Óvoda óvónőivel a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban. Az esemény annak a rendezvénysorozatnak az első része volt, amelynek során óvónőink beszélgetésre invitálják az óvoda és a Waldorf pedagógia iránt...

Oldalak

Feliratkozás Hírek csatornájára